ATC WPH2000BL-ECO Almeria ECO Wi-Fi Digital Panel Heater Black 2000W 2kW
SKU WPH2000BL-ECO
Availability:
Dispatch in 1-2 Days
Original price
Request a quote
Read More...
Product Description:
Features
  • Large, easy to read TFT LCD display screen
  • 3 Operating Modes: Program, Manual, Landlord
  • 2 User Adjustable Temperature Settings: Comfort & Economy
  • Dedicated Boost facility with program advance mode
  • Conserve energy with Open Window Technology
  • Lockable keypad
  • Simple to install, program and operate
Technical Specification:
  • Product Code: WPH2000BL-ECO
  • Power (Watts): 2000W
  • Dimensions: H 440mm x W 845mm x D 84mm