Timeguard IS4N-16DC Weathersafe DC Rotary Isolator Switch 4 pole 16v
SKU IS4N-16DC
Availability:
IN STOCK
Request a quote
Read More...
Product Description
Timeguard's new range of DC Isolators are designed to provide a safe, reliable and cost-effective way to switch and maintain DC voltage circuits. With a range of options for different amperages, from 16A to 32A, you can find the perfect solution for your needs. They are easy to install, with clear instructions and are made of durable thermoplastic materials, giving you peace of mind that your system will stay safe and sound. The ideal choice for any commercial or industrial applications alike.