FuseBox F2010DX100 14 Module 10 Way Unpopulated + 100A Switch, 2x100A Type A 30mA RCD & T2 SPD
SKU F2010DX100
Availability:
IN STOCK
Original price
Request a quote
Read More...
FuseBox 14 Module 10 Way Unpopulated + 100A Switch, 2x100A Type A 30mA RCD & T2 SPD
Dual RCD Consumer Units - Unpopulated
Allows the installer to split the consumers power needs across two 30mA RCD’s, for example lighting and sockets circuits.
This item is 10 WAY with 100A Switch, 2 x 100A 30mA Type A RCD & T2 SPD
Features
  • Dual RCD Consumer Unit
  • Unpopulated
  • All metal unit, manufactured from stainless steel
  • Metal units supplied with Ø20mm and Ø32mm knockouts