Click Elucian CUEB16MSRCDSP8 16 Way Metal Split Load Consumer Unit + 100A Main Switch + 2x 80A 30mA Type A RCD & Type 2 SPD
SKU CUEB16MSRCDSP8
Availability:
SOLD OUT
Sold out
Original price
Request a quote
Read More...
Features & Benefits
Metal Consumer Units
Mains Switch Tail Clamp
Variable Knockout Sizes
The units all come supplied with a wide range of 40mm, 32mm, 25mm and 20mm knockouts making each board universally adaptable for all installation and cable types.
Rear Knockouts
Shrouded Live Bus Bar
Accessories Pack
This item is 16 Way Metal Consumer Unit with 100A Mains Switch + 2 x 80A 30mA RCD + 2 Pole SPD (4+4 Free Ways)